Czynna:
- czwartek: od 8:30 do 9:30
- piątek: od 17:00 do 18:00

Sprawy przedślubne: czwartek: o 19:30
(w wakacje: piątek o 19:30)

Sprawy pogrzebowe: także poza w/w godzinami

Proboszcz (rozmowy): piątek od 17:00 do 18:00
- wymagane uzgodnienie terminu np. telefoniczne

Nieczynna:
w święta państwowe, w dni paschalne i w odpust

Porządek Mszy św.

I. Komunia Święta dzieci - 2018
2018-05-20 22:11:58

W dniu 20. maja br., podczas Mszy św. sprawowanej o godzinie 9:00, 87. dzieci po raz pierwszy przystąpiło do pierwszej Komunii Św.
Dziękujemy rodzicom, chrzestnym, babciom i dziadkom, ks. proboszczowi, ks. Sebastianowi i katechetkom, m. in. Paniom Marii i Irenie, za wszelki trud włożony w to dzieło. Dzieciom życzymy, aby często przystepując do Komunii Św., przy wsparciu otoczenia, współpracowały z łaską Bożą oraz dojrzewały do głębi życia słowem Bożym i w łasce Bożej.

zdjęcia, zob. zakładka / Galeria

Konferencja „Moc Ewangelii – słowo i znak”
2018-05-18 12:34:26

Organizator – „Inicjatywa Missio”
Prowadzący - Michał Świderski, Marcin Zieliński, Aleksander Bańka, Marcin Jakimowicz, ks. Artur Sepioło
Miejsce - Parafia NMP Matki Kościoła, Gliwice - Sikornik
Informacje, program i zapisy – na stronie internetowej: www.inicjatywamissio.pl
Msza św. w sobotę o 18:30 (z liturgii niedzieli) i po niej modlitwa – dla wszystkich

Pielgrzymka parafialna - Sanktuaria Maryjne
2018-03-03 23:18:38

MELK – MARIAZELL – MARIA PLAIN –SALZBURG - MARIJA BISTRICA – TROGIR – MEDJUGORJE – MOSTAR – DUBROWNIK – VEPRIĆ – KRAVICA

14. - 22. września

1 dzień – wyjazd o godzinie 6.00 – Przejazd przez Czechy (Ołomuniec, Brno, Znojmo) do Melk – zwiedzanie opactwa Benedyktynów – jednego z najpiękniejszych na terenie Austrii. Przejazd do Sanktuarium Maryjnego w Mariazell położonego w Styrii. Zwiedzanie sanktuarium z Kaplicą Łask i Msza święta, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg na miejscu.

Modlę się słowem Bożym...
2018-01-25 22:38:16

'Biblii nie powinno się czytać, tylko ją przeżywać' (Roman Brandstaetter).

Zajmij się słowem Bożym, a wtedy Ono zajmie się tobą! To nie ty czytasz Biblię, to Bóg czyta ją tobie.

Osiem kroków modlitwy i refleksji nad słowem Bożym

JAK CZYTAĆ BIBLIĘ? JAK MODLIĆ SIĘ SŁOWEM BOŻYM ?

•    WYBIERZ dowolny fragment w Biblii (zacznij od Nowego Testamentu) jeden akapit (kilka wersów), wyrywkowo lub po kolei; na początku możesz wybrać (np. Ewangelię wg św. Łukasza, potem listy św. Jana, Piotra, Jakuba, Judy, pozostałe Ewangelie, listy św. Pawła Ef, Kol,...); i czytaj jak najczęściej, przynajmniej raz w tygodniu!

I. Synod Diecezji Gliwickiej
2018-02-28 21:42:59

Od 25. marca, trwa I. Synod Diecezjalny.

Więcej informacji o synodzie na: www.synodgliwice.pl

Trwają w ramach diecezji zebrania plenarne  oraz zebrania otwarte komisji (zob. j. - w. na stronie synodu, zakładka prace synodu).

Spotkanie parafialnego zespołu synodalnego - odbędzie się - data zostanie podana

Dotychczasowe konsultacje dotyczyły tematów:

Bierzmowanie - 2018
2018-03-15 22:49:56

We wtorek, 13. marca o godz. 18:00,  w naszym kościele, była sprawowana Msza św. połączona z udzielaniem Sakramentu Bierzmowania. Ks. Biskup Gerard Kusz i Ks. Infułat Konrad Kołodziej udzielili go młodzieży i dorosłym z parafii na Trynku i z naszej. Sakrament ten przyjęło 29 osób z naszej parafii.
   Dziękujemy młodzieży, także rodzicom, chrzestnym (świadkom), ks. Sebastianowi, katechetom i animatorom ze wspólnoty Odnowy w Duchu Św. za wszelki trud włożony w to dzieło. Bierzmowanym życzymy, aby na trwale współpracując z łaską Bożą w Duchu Świętym dojrzewali do głębi i autentycznego życia z Bogiem i w Bogu.

strony: 1

Papież Paweł VI, Evangeli Nuntiandi, nr 41

Piątek VII tygodnia okresu zwykłego, Wspomnienie dowolne Św. Bedy Czcigodnego, św. Grzegorza VII, św. Maryi Magdaleny de Pazzi

ww