Czynna:
- czwartek: od 8:30 do 9:30
- piątek: od 17:00 do 18:00

Sprawy przedślubne: czwartek: o 19:30
(w wakacje: piątek o 19:30)

Sprawy pogrzebowe: także poza w/w godzinami

Proboszcz (rozmowy): piątek od 17:00 do 18:00
- wymagane uzgodnienie terminu np. telefoniczne

Nieczynna:
w dni paschalne, w odpust i w święta państwowe

Porządek Mszy św.

PODCZAS WAKACJI (od 1.07. do 31.08.)
2020-06-30 21:46:03

PORZĄDEK  WAKACYJNY  W  PARAFII:

- Msza św. w niedziele i święta - bez zmian; Msza św. w dni powszednie - o 8:00 i 18:30
    - okazja do sakramentu pokuty i pojednania – przed każdą Mszą św. 15 min. oraz w soboty od (!) 18:00 do 18:30
    - nieszpory niedzielne - jak zwykle o 18:00
    - adoracja Najśw. Sakramentu w kaplicy zewnętrznej - zob. news'a poniżej
    - nie będzie czynny punkt charytatywny diakonii „Caritas” (sprawy bardzo pilne - bedą załatwiane poprzez kancelarię)
    - Poradnia Małżeńska i Rodzinna będzie czynna jak zwykle (tj. w 2. poniedziałki miesiąca)
    - kancelaria będzie czynna jak zwykle, a sprawy przedślubne – ale nie w czawrtki, lecz w piątki o 19:30

CODZIENNA ADORACJA
2020-06-30 21:46:10

ADORACJA  NAJŚWIĘTSZEGO  SAKRAMENTU
w Kaplicy pw. Jezusa Miłosiernego (w kaplicy zewnętrznej)

Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy zewnętrznej trwa w dni powszednie w godz. od 10:00 do 13:00 i od 16:00 do 18:20. Przedsionki kościoła są otwarte – od 8:30 do 18:00.

Przypomnienie
2020-06-30 21:46:51

Przypominamy, iż osoby, które podczas pandemii uznały w swoim sumieniu, że popełniły grzech ciężki, a nie miały możliwości przystąpienia do sakramentu pokuty, gdy wtedy wzbudziły w sercu żal doskonały (czyli kierując się miłością do Boga) i przystąpiły do Komunii św. realnie albo duchowo, to obecnie będąc w światyni, przed przystąpieniem do Komunii Św. powinny one najpierw przystąpić do spowiedzi w konfesjonale.

Biskup Gliwicki obecnie (od 30. maja) udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej lub światecznej tylko osobom starszym, z objawami infekcji i tym, które czują obawę przed zarażeniem.

Podczas spowiedzi w konfesjonale mamy zawsze zakryte usta i nos maseczką! W świątyni obowiązuje noszenie maseczki ochronnej i zachowanie bezpiecznych odległości.

Informacje ...również finansowe
2020-06-07 22:34:33

Przedstawiciele Parafialnej Rady Duszpasterskiej i duszpasterze, dziękują Wam tą drogą, Drodzy Parafianie, za dotychczasowe formy zaangażowania w naszej parafii. Prosimy jednocześnie o przekazanie poniższej informacji Parafianom starszym, zwłaszcza niemającym dostępu do internetu.

Modlitwa - na ten czas... i nie tylko
2020-05-21 22:23:18

Modlitwa

„Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał,
spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami!”.

Maryjo uzdrowienie chorych, św. Józefie Opiekunie Kościoła - módlcie sie za nami!
św. Rito, św. Rozalio, św. Rochu, św. Sebastianie, św. Korono - módlcie się za nami! Amen

Modlę się słowem Bożym...
2020-07-27 09:54:07

„Biblii nie powinno się czytać, tylko ją przeżywać” (Roman Brandstaetter).

Zajmij się słowem Bożym, a wtedy Ono zajmie się tobą! To nie ty czytasz Biblię, to Bóg czyta ją tobie.

Osiem kroków modlitwy i refleksji nad słowem Bożym

JAK CZYTAĆ BIBLIĘ? JAK MODLIĆ SIĘ SŁOWEM BOŻYM ?

•    WYBIERZ dowolny fragment w Biblii (zacznij od Nowego Testamentu) jeden akapit (kilka wersów), wyrywkowo lub po kolei; na początku możesz wybrać (np. Ewangelię wg św. Łukasza, potem listy św. Jana, Piotra, Jakuba, Judy, pozostałe Ewangelie, listy św. Pawła Ef, Kol,…); i czytaj jak najczęściej, przynajmniej raz w tygodniu!

strony: 1

Ks. Piotr Pawlukiewicz

Środa XVIII tygodnia okresu zwykłego, Rocznica poświęcenia rzymskiej Bazyliki Najśw. Maryi Panny

ww