Prowadzący misje parafialne

Ojciec Paweł Gużyński o sobie:

Jak na zakonnika przystało, nie tracąc nadziei więc i pogody ducha, staram się pokonać w sobie lenistwo, ową siłę ciążenia, która podpowiada mi nieustannie, że komfort jest lepszy od wyrzeczenia a korzyścią mierzy się wszelkie ludzkie dokonania. Z dystansem wobec świata, na jaki pozwalają klasztorne mury i w nieco wolniejszym od jego tempie życia, potykam się codziennie o własną głupotę.  Wydaje się, iż wszystko w naszym świecie oprócz człowieka i osobowego zła jest wolne od głupoty. Tylko pozazdrościć!

Rekolekcje:
O. Paweł Gużyński

Ojciec Adam Szustak  to dominikanin, który w ramach działalności w krakowskim duszpasterstwie akademickim „Beczka” wygłosił wiele znaczących kazań. Część z nich dostępna jest w internecie, dzięki czemu nawet w wiele miesięcy po nich wygłoszeniu, nadal mogą stanowić źródło refleksji. Kazania o. Adama Szustaka wyróżniały się otwartością na współczesność, dzięki czemu trafiały zarówno do osób utwierdzonych w swej wierze, jak i do tych, którzy borykali się z wątpliwościami. Zachęcamy do zapoznania się z nimi. Jesteśmy przekonani, że każdy odnajdzie w nich przesłanie skierowanie właśnie do niego.

O. Adam Szustak

 

Szymon Hołownia (ur. 3 września 1976 w Białymstoku) – polski dziennikarz i publicysta. Ukończył Społeczne Liceum Ogólnokształcące Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Białymstoku. Studiował psychologię w warszawskiej Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Pracował w redakcji m.in. „Newsweek Polska”, „Rzeczpospolitej”, „Machiny”, „Tygodnika Powszechnego”, „Więzi” i „Gazety Wyborczej”. W 2006 był prowadzącym program Po prostu pytam w TVP1. W latach 2007–2012 był dyrektorem programowym stacji telewizyjnej Religia.tv Od września 2007 prowadzi przegląd prasy w Dzień Dobry TVN. Od roku 2008 razem z Marcinem Prokopem współprowadzi w telewizji TVN program Mam talent!Dwukrotnie został laureatem nagrody Grand Press. W 2004 został nagrodzony Ostrym Piórem, przyznawanym przez Business Centre Club. W 2007 został laureatem nagrody Ślad im. bp. Jana Chrapka, wcześniej – w latach 2004 i 2006 – dwukrotnie był nominowany do tej nagrody. W 2011 otrzymał nagrodę Wiktora publiczności za rok 2010, wcześniej do nagrody Wiktory był nominowany za rok 2008 w kategorii największe odkrycie telewizyjne roku. W 2008 otrzymał nagrodę MediaTory, przyznawaną przez studentów dziennikarstwa uczelni z całej Polski, w kategorii NawigaTOR. W 2010 otrzymał nominację do Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego.
Szymon Hołownia